Warunki korzystania z serwisu

 1. Właścicielem serwisu eRecepty jest Apteka wskazana na głównej stronie serwisu.

 2. Korzystając z serwisu eRecepty zgadzasz się na poniższe warunki korzystania z niego.

 3. Za pomocą serwisu eRecepty użytkownik może komunikować się z apteką wymienioną na stronie głównej serwisu.

 4. By komunikować się z apteką, należy się w niej zarejestrować. Rejestracja jest dwuetapowa. Wstępna - pozwala na zapytanie o 5 recept. W drugim etapie należy potwierdzić tożsamość co wymaga wizyty w aptece lub okazania dowodu tożsamości w inny sposób.

 5. Wymiana informacji z apteką może dotyczyć wyłącznie recept wystawionych na rzecz użytkownika lub najbliższych członków rodziny.

 6. Zapytania o dostępność mogą dotyczyć wyłącznie faktycznie wystawionych recept i być realizowane w celach prywatnych w związku z potrzebą realizacji recepty.

 7. Zabronione jest używanie aplikacji w celach komercyjnych, w szczególności w celu śledzenia cen w aptece.

 8. Apteka może zablokować usługę użytkownikowi, który łamie postanowienia niniejszych warunków korzystania.

 9. Niezależnie od funkcji realizowanych przez serwis eRecepty, ostatecznym krokiem winna być wizyta w aptece i realizacje eRecepty przez uprawnionego farmaceutę.

 10. W maksymalnym zakresie, dopuszczalnym przez prawo ani firma INFOFARM, ani apteka nie będą ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek straty i/lub szkody wynikające z korzystania z serwisu internetowego eRecepty.

 11. Operacje wykonywane za pomocą serwisu eRecepty są realizowane bezpośrednio w aptece, do której użytkownik jest zalogowany. Żaden podmiot ani portal, ani serwer nie pośredniczy w tej operacji.

 12. Serwis eRecepty obsługuje następujące zapytania odnoszące się do eRecepy: