Serwis internetowy eRecepty

SPRAWDŻ CO JEST NA E-RECEPCIE, DOSTĘPNOŚĆ LEKÓW I ICH CENĘ

ZAREZERWÓJ LEKI Z E-RECEPTY NIE WYCHODZĄC Z DOMU I ODBIERZ JE W DOGODNYM TERMINIE

Serwis internetowy eRecepty umożliwia realizację elektronicznej recepty w naszej aptece. Serwis eRecepty realizuje następujące funkcje:

Wstępna rejestracja pozwala użytkownikowi zapytać aptekę o max 5 recept. W celu dalszego korzystania z aplikacji do komunikacji z apteką, należy stawić się osobiście w aptece z dowodem osobistym w celu potwierdzenia tożsamości. Po weryfikacji tożsamości w aptece, można korzystać z aplikacji bez ograniczeń w ramach dozwolonych warunków korzystania.

Zasada działania

Użytkownik rejestruje się w aptece. Rejestracja jest dwuetapowa:

Konto użytkownika zakładane jest fizycznie w aptece i jest do jej wyłącznej dyspozycji i tylko do celów związanych z serwisem internetowym eRecepty oraz aplikacją mobilną eRecepty.

Po zalogowaniu się do apteki można realizować główne funkcje serwisu eRecepty:Bezpieczeństwo i ochrona danych

Użytkownik aplikacji rejestruje się w aptece. W trakcie rejestracji podaje swój numer PESEL. Tylko eRecepty wystawione na ten PESEL będą obsługiwane przez aplikację, co wyklucza odpytywanie aplikacji na chybił trafił. Rejestracja umożliwia połączenie się tylko z naszą apteką. Podawane dane przy rejestracji są przechowywane w aptece i wyłącznie do celów związanych z realizacją recept.

W wyniku logowania użytkownik serwisu nawiązuje bezpośrednie połączenie z apteką i z apteki pochodzą informacje wyświetlane przez serwis eRecepty. Autor serwisu eRecepty, firma INFOFARM nie pośredniczy w żaden sposób w przekazywaniu tych informacji, tym bardziej ich nie rejestruje.

Aplikacja eRecepty służy do wymiany informacji, nie powoduje realizacji eRecepty. Receptę - zgodnie z prawem farmaceutycznym – realizuje farmaceuta dopiero w trakcie wizyty w aptece.